تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن ایرانی

ایده های خلاقانه تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن ایرانی

امروزه سبک مدرن  جای طراحی های  سنتی و قدیمی را در خانه های ما گرفته استو بیشتر آپارتمان ها دارای رنگ های سرد بی روح می باشد و محدود به دکوراسیون ساده و خلوت بدون هیچ تجملات هستند. دیگر در خانه های ایرانی خبری از رنگ های ابی دیوار رنگج قرمز فرش ها کاشی های قدیمی پنجره های بزرگ ارسی و لوازم دکوری قدیمی نیست.

اما خبر خوب اینجاست که امروزه مردم ایران دوباره با رو آوری به سبک های سنتی و تلفیق آن با سبک مدرن در خانه های خود باعث تلفیق بسیاری زیبای از هر دو سبک شده اند که به نوبه ای خود یک نوع طراحی خاص بشمار می آید.

ترکیب دکوراسیون مدرن و سنتی با کاشی کاری:

کاشیکاری یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که شما این نوع سبک در دیوار و سقف مساجد و اماکن مذهبی زیاد دیده‌اید. کاشی‌ در خانه‌های قدیمی و معماری بومی حضور جدی داشته است و شما می‌توانید آن‌ها را در سر در ورودی خانه، حوض و آبراه باغ‌ها، حیاط، آشپزخانه و حمام خانه‌های قدیمی ایرانی های زیادی وجود دارد.

یکی از ایده‎های جذاب برای ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن استفاده از کاشی‎ها در طراحی داخلی خانه می‌باشد. این روزها کاشی‎ها نمی‎توانند در همان قالب گذشته در دکوراسیون فضاهای مدرن بکار برده شوند و شما باید شیوه‌های جدیدتری را در پیش بگیرید. اولین پیشنهاد ما به شما استفاده از کاشی‌های سنتی برای دیوار پشتی کابینت‌ها و سینک ظرفشویی است. این دیوار که در طراحی داخلی با نام بک اسپلش(backsplash) شناخته می‏شود، گزینه‎ی جالبی برای دکوراسیون آشپزخانه با کاشی‎های سنتی می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از کاشی‎ها انواع طرح و نقوش اصیل و سنتی ایرانی را به فضای خانه‎تان بیاورید و آن را با کابینت‌های چوبی مدرن خود ترکیب نمایید. مطمئنا چنین ایده‌ای حس و حال بسیار شگفت‌انگیزی را برای تمامی فضاهای خانه به وجود خواهد آورد.

 می‌توانید از این کاشی‎های سنتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن‌تان نیز استفاده کنید. این کاشی‌ها می‌توانند دیوار تاکید جذابی را در دکور خانه‌تان ایجاد کنند. در واقع دیوار تاکید، دیواری است که طراحی آن از لحاظ رنگ، بافت یا الگو از سایر دیوارهای اتاق متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید از انواع کاغذ دیواری، سنگ، آجر، چوب، گچ‌بری یا هر ایده‌ای که مدنظرتان است، بدین منظور استفاده کنید. ایجاد دیوار تاکید اصلا سخت نیست و شما می‌توانید با کمک رنگ، الگو یا تکسچر، آن را به دکوراسیون‌تان اضافه کنید. نگاهی به اتاق نشیمن زیر بیندازید. کاشی‌های فیروزه‌ای، رنگ و الگوهای زیبایی را به فضا اضافه کرده است و در عین حال به خوبی توانسته‌اند حس و حال فضای مدرن و سنتی منزلتان را حفظ کند.

 

علاوه بر این شما می‌توانید از کاشی‎های سنتی به عنوان قسمتی از کفپوش خانه نیز استفاده کنید و فضای نشیمن دنج و جذابی را برای منزلتان ایجاد کنید.

یکی دیگر از استفاده‎های کاشی در فضاهای مدرن در طراحی راه‌‌پله می‌باشد. شما می‌توانید از طرح های بسیاز یبای سبک سنتی ومدرن در راه پله های خود استفاده کنید.

کاشی کاری مراحل خاص خودشو داره بسیاری از مردم حوصله کاشی کاری رو دیوار منزلشون رو ندارند پیشنهاد ما کاغذ دیواری طرح کاشی های مدرن و سنتی برای منزلتان می باشد.

شیشه‎های رنگی

همانطور که می‌دانید نور در فرهنگ ایرانی بسیار مقدس و محترم بوده است. اگر نگاهی به خانه‎های قدیمی بیندازید پنجره‎های بزرگ ارسی با شیشه‎های رنگی را مشاهده می‌کنید که بیشترین میزان نور طبیعی را به داخل خانه هدایت می‌کنند. شما می‌توانید از این شیشه‎های رنگی در دکوراسیون مدرن‎تان نیز استفاده کنید و جذابیت فضای زندگی خود را چندین برابر نمایید.

مبلمان و لوازم دکوری

معمولا مبلمان بخش اعظمی از دکوراسیون هر خانه‎ای را تشکیل می‌دهد و تاثیر مستقیمی در حس و حال فضای زندگی شما دارد. با اینکه امروزه انواع تخت‌های سنتی با نقش‌ونگارهای اصیل ایرانی در بازار موجود است اما خوب به هر حال خرید مبلمان جدید می‌تواند هزینه‏‌ی هنگفتی را به شما تحمیل نمایید. شما می‌توانید سبک مبلمان جدید خود را با لوازم دکوری سنتی ترکیب کنید و فضای دنج و راحتی را برای خودتان بسازید. مثلا می‌توانید از انواع گلیم‎ و جاجیم دستباف و کوسن‎هایی با طراحی‎های سنتی برای تزئین مبل‎تان استفاده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *