دکوراسیون اتاق نشیمن

تا به حال به این نکته فکر کرده اید که آیا خانه ای جدیدی که قصد دارید در آن زندگی کنید چه نیاز به باسازی یا تعمیر دارد؟یا نه؟

وقتی به خانه شخصی وارد می شوید اولین مکانی که توجه شما رو جلب می کند پذیرایی یا اتاق نشیمن است. طراحی های مدرن امروزه این مکان را تبدیل به محیطی برای بحث و گفتگو و همچنین سرگرمی کرده است. توجه داشته باشید در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن میتوانید با مبلمان راحتی، رنگ های شفاف  و مدرن محیط رو جوری درست کنید که هرکسی با بودن در اون مکان احساس آرامش و راحتی کند. بعلاوه اینکه شما نیز با داشتن چنین فضای و نشان دادن آن به مهمانان خود احساس رضایت بخش و خوبی پیدا میکنید.

 

برای طراحی اتاق نشیمن خاص و متفاوت که حس خاصی را در شما و مهمانان خودتون ایجاد کنید نیز به بهترین گزینه یعنی وجود سقف اوج گیرنده مانند شیروانی دارید.

این نوع سقف ها برای افراد یک نوع حس در ارتفاع بودن رو ایجاد می کند.برای ایجاد یک حس عمیق تر در کوراسیون اتاق نشیمن بهتر است گوشه ها رو کنایه دارو زاویه سازی کنید و با گذاشتن صندلی های خاص و تک فریم زیبای خاصی بخشید.

 

حالا که بحث سقف گفته شد بهتر در مورد سقف های خاص هم صحبت کنیم؛ بیشتر تاکید در اهمیت شکل و ترکیب سقف دقت بشود که یک نوع طراحی خاص بشمار میاید.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید که آجر های نمایان شده در سقف چگونه محیطی زیبا و جذاب ایجاد کرده است که هر فردی را در پذیرایی را مجذوب خودش می کند، باید توجه داشته باشید در این مواقع طراح چگونه با چیدن کاناپه و لوازم ساده چگونه محیط برای شما جذاب تر می کند.

 

در مواردی بسیار خاص در طراحی های اتاق نشیمن ممکن است طراح با توجه به علایق کارفرما رنگ سیاه رو استفاده کند که این رنگ بیشتر حس خصوصی و رسمی رو  برای محیط ایجاد می کند و همچنین درمواردی تریک رنگ سیاه با دیگر رنگ ها در طراحی های داخلی اتاق نشیمن رو زیباتر می کند.

مواردی که از رنگ سیاه به تنهایی یا ترکیب با رنگ های دیگر استفاده میشود شامل ویلاهاییمی باشد که دارای نور طبیعی زیادی می باشد در این مواقع میتوان؛ با ترکیب کفی ها روشن از چوب ، پارکت و سرامیک میتوانیم پذیرایی گرمی برای خودمون و مهمانان بوجود بیاریم.

 

اما متاسفانه با پیشرفت در هر جامعه ای خانه های ویلایی جای خود را به آپارتمان و خانه های کوچک می دهند که نور مناسبی هم ندارند,اما بازهم میتوان در عین اشغال کردن کمترین فضا و دور از شلوغی فضای مناسبی برای خانواده ها و مهمانان  ایجاد کنیم.

همانطور که مشاهده می کنید با چیدن یک دست مبلمان تیره ویا خاکستری و همچنین نصب چند تابلو و یک تکه قایچه می توانید فضای دلنشینیرو فراهم کنید با اینکار هم سبک مدرنی در منزل خود ایجاد کرده اید.

 

اما اگر سقف منزل بلند بود چکار کنیم؟!مطمنا در چیدن این نوع اتاق ها به مشکل بر میخورید چرا با باید طراحی خاصی داشته باشد تاهم شما وهم مهمانان شما از دیدن آن زده نشوند.

نصحیت ما به شما این هست که به جنگ با این نوع سقف ها نروید یعنی از انتخاب مبلمان و کاناپه های بلند دوری کنید درست باید مقابل این کار را انجام بدهید,یعنی با انتخاب کاناپه های بلند وصد البته کوتاه اجازه بدهید بینندگاندر فضا غرق بشوند،توجه کنید که رنگ زرد نشان از آفتاب هست که درخشنگی رو ایجاد میکند وهکچنین میتوانید از لوسر های بلند که معروف به لوسر خوشه ای و پلکانی میباشد استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *