طراحی دکوراسیون اتاق کودک

طراحی خلاقانه اتاق کودک:

در طراحی اتاق کودک بهتر است با فرزند خودتون صحبت کنید و با همفکری وی که چه چیزی در ذهن وی برای طراحی اتاق ایده آل اش وجود دارد رو اجرا کنید.

توجه به اینکه فرزندمان چه استفاده هایی از اتاق خود می کند.

مطمنا از دید کودک اتاقی که پر از اسباب بازیهای مختلف باشد اتاقی ایده آل است.ولی کاملا غیرواقعی میباشد،بنابراین فقط از تعداد محدودی اسباب بازی در اتاق فرزندمان استفاده میکنیم.

تمرکز روی یک المان خاص مانند کاردستی برای طراحی اتاق بازی کودکان،به شما این اجازه رو می دهد که به فضا یک حس شگفت انگیزی رو اضافه کنید،مانند کمدی که مخصوص کاردستی های کودکمان هست یا اینکه یکطرف دیوار را به تخته سیاهی برای نقاشی های فرزندمان تبدیل کنیم.

مبلمان و وسایل دیگر برای طراحی.

استفاده از میز های چندکاره میتواند حس خوبی رو به کودکان انتقال بدهد و همچنین یادتان باشد وقتی سرمایه گذاری می کنید برای میز های بزرگتر مطمن باشید فرزندتان تا سنین بالاتر از آن استفاده می کند و آن فقط با تعویض صندلی میز صورت میگیرد.

بهتر است در اتاق فرزندمان از مبل های راحتی و سبک استفاده گردد چرا کودکمان وقتی خسته میشود میتواند با نشستن بر روی مبل راحتی اش به کتاب خواندن تلویزیون نگاه کردن بپردازد و همچنین بهتر است از مبلمانی استفاده شود که روکش آن قابل شستشو باشد.

فضاهای ذخیره سازی مختلف.

داشتن فضاهای  مختلف زیاد در اتاق کودک بسیار کارامد میباشد و هیچ گونه ضرری برای اتاق ندارد چرا که شما با چیدن وسایل در آن میتوانید زیبایی های خاصی رو به فضا بدهید،اگر فضای انتخابی شما بسته میباشد وسایلی که باعث نامرتبی اتاق می شوند مانند خمیر بازی،چسب،و غیره هستند که می توان آنها را پنهان کرد و یا اینکه اگر فضای مورد نظر باز میباشد میتوانید از قاب عکس های زیبای خود و فرزندتان و یا اسباب بازی ها در آن فضا استفاده کنید و اینکه دسترسی به اسباب بازی ها برای فرزندتان راحتتر میباشد.

از سبدها و قفسه های خیلی بچه گانه اتفاده نکنید و اینکه بهترین گزینه برای جنس قفسه ها چوب می باشد و اینکه از رنگ های استفاده کنید که فرزندتان از دیدن آنها خسته نشود و برایش تکراری نباشد.

وسایل و اسباب بازی های کودک.

یکی دیگر ازاصول مهم در در طراحی اتاق بازی کودکتان این است که مانع شلوغی زیاد بشوید یعنی اینکه وسایلی مانند اسباب بازی های که به مدت طولانی از آنها استفاده نمی کندبهتر است به فردی دیگری بخشید مانند لباس های فرزندتان البته ممکن است بعد ها کودکتان به سراغ  اسباب بازی های قدیمی خود برود پس بهتر است آنها را مدتی پیش خود نگه دارید اگر سراغ آن را نگرفت بهتر است هدیه بدهید به افراد دیگر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *