گلخانه در پشت بام سبز یا روف گاردن

طراحی گلخانه سبز

امروزه کشاورزی شهری یکی از محبوب ترین روند ها در سراسر جهان محسوب می شود باتوجه به مطالعه های بسیاری که انجتم شده.مشخص شد شرایط برای رشد میوه و سبزیجات در محیط های داخلی شهری در پشت بام بهتر است این همان نکته ای است که از آن سیستم های گلخانه ای پدید آمده است.رویکرد کشاورزی یکپارچه جهان را برای حفاظت از اب و هوا و اطمینان از محیط زیست بهتر فراهم کرده است.

این مسئله سیر تحولی داشته است در جامعه امروزی همچنیت ایجاد گلخانه  بر روی بام ها به بهبود رادیکال ها کمک می کند.

کشاورزی شهر یک فناوری کامل جدید محسوب می شود.که وابسته به زمین نیست و یک نوع مزیت بالقوه به حساب می آید که باعث افزایش کشاورزی شهری خووهد شد.

نقطه قوت گلخانه بر روزی پشت بام:

چالش های جدید زیست محیطی و همچنین آلودگی ها سبب میشود که این فناوری جدید به مبارزه با آلودگی و مانع از ایجاد رادیکال مضرر بشود که یک راه حل موثر بیان می کند.

۱.نوآوری

نه تنها گلخانه بر روی بام اهمیت می یابد بلکه منعکس کننده موضوع معماری نوین و همچنین اهداف آموزشی و تجاری در آینده می باشد.

۲.بهره آوری از انرژی و منابع

بهره وری از انرژی و منابع برای هرجامعه ای ضروری می باشد درسته گلخانه ها بر روی پشت بام منابع  را ذخیر نمیکنند اما قادر هستند که آب،انرژی و زباله های آلی استفاده مجدد کنند و آنها را به کل مجتمع مسکونی یا منطقه منتقل کنند.

۳.چرخه آب

بااستفاده از آب باران و بازیافت فاضلاب یک گلخانه،میتوانند گیاهان را آبیاری کنند

۴.چرخه انرژی 

گرما زدایی یا گرمای که از ساختمان خارج میشود به ضرر ساختمان می باشد یکی از این راه حل ها که مانع در رفتن انرژی میشود گلخانه می باشد چون گلخانه خود بعنوان یک لایع عمل میکند که مانع هدر رفتن انرژی می باشد که در زمستان نیز برای ساختمان بسیار سودمند می باشد.

۵.زنجیره غذایی

مواد غذایی که امروزه در بسیاری از شهر ها می باشد اکثرا دارای سموم فراوانی می باشند شما می توانید با طراحی یک گلخانه کوچک و کاشتن میوه و سبزیجات از مواد غذایی کاملا سالم و مغذی استفاده کنید و سلامت خانواده خود را تضمین کنید.

طراحی سقف گلخانه

۱.طرح سقف شیروانی

به شکل مثلث میباشد و هچنین سقف خانه های شمال که در مزارع میسازند بدلیل بارندگی های زیاد استفاده می شود.در سقف فضای اضافی برای رشد گل ها میتوان استفاده کرد و محبوب می باشد

 

۲.طرف سقف منحنی

به شکل منحنی و گاهی بیضی شکل است و در محاسبات ارتفاع سقف منحنی شکل دقیق کار کنید،جنس آن می توانید یک               قاب لوله ای ،ساختار پلی کربنات یا شاید قاب آلومینیومی با شیشه و پلی کربنات باشد که این ساختار ها سبک تر می باشند

طرح گلبرگی

این نوع طرح سقف از زوایای متعددی تشکیل شده است و به سبک barn style معروف می باشد

طرح سقف قابل برداشت

وقتی که بحث تبادل هوا در گلخانه ها به میان می آید دو نوع سبک وجود دارد.گلخانه های قابل جمع شدن و گلخانه های باز.گلخانه طرح سقف قابل برداشت و قابل تنظیم،احتمالا بهترین گزینه برای در نظر گفتن است زیرا انعطاف پذیر و محافظ در برابر هوای سرد یا بارش سنگین برف می باشد.از طرف دیگر گلخانه ی باز باعث گردش هوای تازه در ماههای گرم سال می شود.این انقلاب سبز،نه تنها این امکان را برای میوه ها و سبزیجات ایجاد کرده بلکه به جنبه زندگی بهتر و حفاظت از صدا،آب و هوای سرد یا گرم می پردازد.گلخانه هایی که سقفشان قابلیت برداشته شدن دارند،(Retractable Greenhouse Rooftop) در هنگام آب و هوای متغیر بهترین عملکرد را دارند،که با فشار یک دکمه هم تجربه گلخانه با سقف باز و هم بسته را دارد.در نهایت هریک از ما از تغییرات محیط زندگی خود باید آگاهی داشته باشیم و خودرا با آن وفق دهیم.
اضافه کردن فضای سبز بیشتر و تولید مواد غذایی با تکنولوژی گلخانه ای در خانه خود، باعث لذت بیشتراز دنیای مدرن و درنتیجه اینگونه از محیط زندگی خود مراقبت بیشتری کرده ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *