تفاوت دوربین مدار بسته بی سیم و با سیم

مزایا و معایب دوربین های بی سیم و با سیم:

زمانی که می خواهید در مورد نوع دوربین امنیتی یا سیستم  امنیتی مورد نیاز تصمیم بگیرید دانستن تفاوت بین دوربین مداربسته بی سیم و با سیم بسیار مهم است.این امر دارای نکات ظریفی بین مدل های مختلف وجود دارد. ما می دانیم که نکات بسیاری در هنگام انتخاب سیستم امنیتی وجود دارد، بنابراین کارشناسان امنیتی ما دوربین های بی سیم و با سیم را از هم جدا می کنند و جزئیات و مزایای هر یک از آنها را برای کمک به شما در پیدا کردن بهترین راه حل امنیتی برای محاظت ازاموال تان در نظر گرفته اند.

دوربین مداربسته

دوربین امنیتی با سیم.

سیستم های با سیم سیستمی  سنتی می باشد و اصل استفاده از آنها در کارهای بزرگ می باشد. همانطور  که  میدانید این دوربین ها با اسم شان شناخته می شوند، دارای سیم امنیتی بوده و نیازمند کابل برق، اتصال به اینترنت و کابل انتقال تصویر  می باشد. در این نوع دوربین ها یک کابل از دوربین به ضبط کننده متصل می شود که بعدا به روتر شما متصل می گردد. دو گزینه برای استفاده از برق درسیستم های با سیم وجود دارد یک سیم برق جدا، یا یک کابل POE است. که کابل ترکیبی که دارای برق و کابل انتقال تصویر در یک کابل می باشد.

مزایا دوربین های با سیم.

عامل اصلی انتخاب دوربین با سیم قابل اطمینان بودن شان است. سیستم های امنیتی سیمی به دلیل ارتباطات فیزیکی بین دوربین، ضبط کننده و روتر، به تداخل سیگنال های بی سیم حساس نیستند.

به این ترتیب، آنها اغلب نیاز به بیش از چهار دوربین دارند و در این صورت به یک سیستم با سیم نیاز دارند که می تواند تمام دوربین ها را پشتیبانی کند. سیستم های سیمی می توانند از ۴ الی ۱۶ دوربین پشتیبانی کنند.  همچنین با اتصال همه دوربین ها، فیلم های امنیتی نیز باید بر روی یک ضبط کننده DVR  یا ضبط کننده nvr  ذخیره شوند.

معایب دوربین های مدار بسته.
یکی از مهم ترین نقاط ضعف دوربین های مداربسته با سیم، فرآیند نصب آن استاگر چه نصب یک سیستم امنیتی با سیم نیازی به کار حرفه ای ندارد، اما نیاز به اجرای چندین کابل دارد که ممکن است برای برخی از آنها دشوار باشدعلاوه بر این، سیستم های سیمی، زمانی که نصب می شوند انعطاف کم تری نسبت به سیستم های بی سیم دارند زیرا آنها نیاز به دسترسی به یک منبع برق دارند.
یکی دیگر از ضعف های سیستم های امنیتی با سیم آسیب پذیری آنها در برابر قطع برق استاگر برق منزل یا محل مورد نظرتان قطع شود، سیستم امنیتی نیز قطع خواهد شد. اگرچه قطع برق اغلب نادر است، اما این نکته ای است که باید در نظر گرفته شود. البته به عنوان یک راهکار می توان برای کنترل از راه دور املاک، آن را به یک ژنراتور پشتیبان وصل کرد.

سیستم های امنیتی بی سیم یک جایگزین عالی برای سیستم های سیمی هستندهدف سیستم های بی سیم نسبت به سیستم های با سیم کاهش زمان نصب است. تفاوت اصلی بین سیستم دوربین های امنیتی با سیم و بی سیم این است که فیلم های امنیتی بی سیم از دوربین به ضبط کننده منتقل می شودسیستم های بی سیم به شبکه Wi-Fi شما متصل می شوند، با این حال هنوز نیاز به برق سیمی دارید.

 

مزایا دوربین بی سیم.

نصب و راه اندازی یکی از مزایای اصلی سیستم های بی سیم نسبت به سیستم های با سیم استهمانطور که میدانید  دوربین های بی سیم برای انتقال فیلم به شبکه Wi-Fi متصل می شوند، نیازی به اجرای کابل از ضبط کننده به دوربین نیستبه همین ترتیب، دوربین های بی سیم از لحاظ موقعیت مکانی قابل انعطاف هستند. تنها محدودیتی که برای سیستم های بی سیم هنگام نظارت وجود دارد دسترسی به یک منبع برق است. همچنین دوربین های بی سیم شامل گزینه ای با عنوان کابل اجرا کننده از دوربین به ضبط کننده هستند که اگر یک ناحیه بدون پوشش بی سیم است می تواند مفید باشد.
برای فروشگاه ها،پوشاک،سوپرمارکت،منازل،املاک هستند.

معایب دوربین بی سیم.

یکی از ناکامی های مهم دوربین های امنیتی بی سیم این است که آنها در معرض تداخل هستند. در دنیای ارتباطات امروز، سیگنال های بی سیم در هر زمان اطراف ما هستند. برای دوربین های امنیتی بی سیم، این سیگنال های رقابتی می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. سیگنال ها در پهنای باند با هم همپوشانی دارند و می توانند باعث ایجاد اختلال در دستگاه شوند. 

قدرت سیگنال بی سیم یا دامنه پوشش شما به تعدادی از عوامل از جمله روتر، میزان مسیری که سیگنال برای گرفتن عکس شما نیاز دارد، مرتبط استتمام دوربین های امنیتی بی سیم باید در محدوده Wi-Fi واقع شوند. اگر مقدار قابل توجهی از ساختمان  بین دوربین و روتر بی سیم شما وجود داشته باشد، ممکن است برخی از مشکلات مربوط به اتصال را تجربه کنید.  در صورتی که این مورد پیش آید، می توانید تکرار کننده های بی سیم را برای گسترش و بهبود پوشش بی سیم خود به مناطق دارای سیگنال Wi-Fi قابل اعتماد اضافه کنیدعلاوه بر این، تکرار کننده ها می توانند به تقویت سیگنال بی سیم و اتصال بین دوربینی دورتر کمک کنندتکرار کننده های بی سیم برای نصب ساده و آسان هستندآنها به اتصال بی سیم موجود خود متصل می شوند و آن را به هر جایی که نظاره گر هستید، پخش می کنند.
به عنوان سیستم های بی سیم هنوز هم نیاز به یک اتصال برق سیمی سخت دارند، آنها به قطع برق با سیستم های سیمی حساس هستند.
سیستم های امنیتی بی سیم  تنها محدود به چهار دوربین هستند که برای اکثر خانه ها بسیار کافی است.  با این حال، اگر دارایی متوسط  یا زیادی دارید، توصیه می کنیم یک سیستم سیمی را انتخاب کنید.

دوربین های امنیتی بدون سیم، انعطاف پذیر ترین و آسان ترین برای نصب هستندبا توجه به پیشرفت تکنولوژی باتری، دوربین های امنیتی بدون سیم به طور قابل توجهی پیشرفت کرده و گزینه امنیتی خوبی می باشند.

سیستم های امنیتی دوربین بی سیم، ساده ترین راه برای نصب را دارا هستند. زیرا آنها نیاز به دسترسی به منبع برق یا هر کابل دیگری را ندارندبه همین ترتیب، تقریبا در هر نقطه آنها را می توان به راحتی نصب کرد و راه اندازی سریع و آسانی داشت.

پیشنهاد متخصصین گروه مهندسین و طراحان مسعود یوسفی:

در صورت نیاز به نصب دوربین بی سیم در محیط های حرفه ای تر بهتر است حتما از دوربین های بی سیم تحت شبکه استفاده کنید. بزرگترین عیب این دوربین ها هزینه بالاتر آنهاست. گذشته از هزینه این دوربین ها از بسیاری جهات از دوربین های ساده انالوگ مناسب تر و باثبات تر هستند. همچنین پیشنهاد می شود حتما از دوربین های مداربسته بیسیم فقط در محلی که به هیچ وجه امکان کابل کشی وجود ندارد استفاده کنید.

کارشناس خانه هوشمند محمدرضا خزایی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *